Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

PORADY OGÓLNE / Promocja stron WWW / Wszystko na temat banerów

Wykonanie

Baner jest jednym z najważniejszych elementów promocji naszej strony w Internecie. Oprócz wyszukiwarek i katalogów stron to on skutecznie Nas promuję i My postaramy się Wam opisać jak go wykonać i jak dzięki niemu wypromować swoją stronę.

Najpopularniejsze wymiary bannera spotyka w Internecie:

468x60 px
400x50 px

Z pewnością zauważyliście też małe bannery zwane potocznie buttonami. Dają też promocję, ale mniejszą niż banner. Oto najczęściej używane wymiary:

120x60 px
120x40 px
88x31 px

Bannery wykonywane są w różnej postaci: mogą być statyczne lub animowane. Istnieje wiele formatów, w których można je tworzyć. Najczęściej używanym z nich to GIF. Ostatnio można zauważyć, że w Internecie jest coraz więcej bannerów robionych w programie FLASH. Pliki SWF mają o wiele lepsze efekty niż GIF i każdy pewnie z was widział ich możliwości. A jak każdy wie im bardziej coś jest efektowniejszego tym bardziej przyciąga ludzi. Reklama na bannerze nie może zawierać błędów ortograficznych!! Powinniśmy wykonywać ją pod barwy własnego serwisu, do którego go tworzymy. Często powtarzaną sytuacją choć nie zawsze jest wykorzystanie loga serwisu jako tła. Powinny być zamieszczone informacje co reklamuje. Choć nie trzeba wymieniać wszystkiego najlepiej wymienić od 3 do 6 najważniejszych słów kluczowych naszego serwisu. Tylko pamiętajcie nie wolno przesadzać z tymi słowami. Następną zasadą jest "waga" bannera czyli jego wielkość większość serwisów daje ograniczenie do 20KB "wagi". Na rynku jest wiele firm, która oferują programy graficzne, dzięki którym możemy stworzyć banner. Do najbardziej używanych edytorów zaliczamy:

Adobe Photoshop 7
Paint Shop Pro 7
Corel 11

Banner już jest gotowy, więc trzeba nim się wypromować.

Promocja

Jak wcześniej wspominałem banner jest jednym z najważniejszych elementów promocji naszej strony. Największą oglądalność zyskuje się dzięki wymianie z serwisami o tej samej tematyce. Im one mają większą oglądalność tym ty masz większą promocje. Następną promocją bannera są systemy bannerowe. Działanie takich serwisów jest bardzo proste.

Oto kilka przydatnych adresów:

www.adobe.com - Tu pobierzesz Adobe Phtoshopa 7
www.jasc.com - Tu pobierzesz Paint Shop Pro 7

Zapraszam do działu "Za darmo" gdzie mamy zamieszczone polskie systemy bannerowe.

Autor: Paweł "Tobi" Pawełczak

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Ekspozytory
Firmowa strona Promation, prezentująca ekspozytory i systemy promowania towarów w sklepach, galeriach i urzędach. Znajdziecie tam różnorodne modele prezenterów sklepowych. Dokładne zdjęcia, opisy a także filmy produktów.