Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Numer 1/2008)

PHP Solutions

Najnowszy numer phpsolutions zatytułowany został "PHP-Fusion - analiza i optymalizacja skryptów". Na przykładzie tej aplikacji zostały w tym artykule przeanalizowane słabe miejsca i metody ich optymalizacji. Podane wskazówki bez problemu można wykorzystywać w innych przypadkach.

Bardzo ciekawy artykuł natomiast napisany został w dziale dla początkujących programistów. Dowiemy się tu jak się konfigurować i używać systemu do kontroli wersji na przykładzie Subversion.

Kolejny artykuł w tym dziale poświęcony został aplikacji Symfony Framework. Trzecia część jest o CSS, routing i partial. Czytając ten artykuł poznasz mechanizm include_partial, za pomocą CSS opiszesz wygląd strony, a poprzez routing.yml ustawisz domyślny moduł na stronę główną.

Następny artykuł pokaże nam w jaki sposób zoptymalizować zapytania do bazy MySQL. Przy rosnącej oglądalności strony WWW będzie to niezbędny zabieg aby ocalić naszą stronę od paraliżu bazy.

Model View Controler - wzorzec w implementacji framework-a CakePHP to tytuł kolejnego artykułu z działu technika. Poznamy tu metody projektowania aplikacji PHP opartych o MVC na przykładzie CakePHP. Przydatna w zrozumieniu tekstu będzie wiedza na temat programowania obiektowego w PHP.

Kolejny artykuł poświęcony został bibliotece MooTools. Poznamy tutaj główne zalety i wady tej technologii oraz przykłady zastosowania.

Za pomocą QuickForm stworzyć można formularz z walidacją danych w kilka chwil. Jak to zrobić przedstawia nam kolejny artykuł, w którym również dowiesz się jak zmienić wygląd formularza przy użyciu szablonów Smarty.

Następny artykuł jest o XSLT. Autor tekstu zadaje pytanie czy warto zmienić HTML na XML. Zaprezentowane zostały tu zalety i wady technologii XSLT oraz metody wykorzystania na stronach internetowych.

W magazynie pojawił się również wywiad z Grzegorzem Sudoł, kierownikiem działu programistycznego Kei.pl.

Na CD znajduje się Xandros Serwer 2 - profesjonalna dystrybucja przeznaczona głównie dla firm i instytucji. Ponadto znajdziemy również phpDesigner 2007, edytory Kasmir, FCKeditor 2.4.3 i phpwp32.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Zdjęcia przez Internet
FotoOK wywoływanie zdjęć - laboratorium fotograficzne oferuje zdjęcia przez Internet. Stawiamy na jakość - profesjonalne zaplecze, nowczesne maszyny. Wywoływanie zdjęć - odbitki cyfrowe, zdjęcia cyfrowe przez internet oraz foto gadżety