Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Numer 2/2008)

PHP Solutions

Głównym tematem drugiego numeru PhpSolutions z 2008 jest RSS - Implementacja w CakePHP. Na podstawie tego artykułu dowiesz się m.in. jakie są formaty kanałów RSS oraz sposoby zaimplementowania ich w CakePHP. Natomiast po analizie przedstawionego kodu będziesz mógł uzupełnić własny serwis WWW o kanał RSS2.0.

Niewątpliwie bardzo przydatny może być kolejny artykuł o szablonach SMARTY. Pokazuje nam w jaki sposób rozpocząć pracę z tym systemem. Dzięki SMARTY możliwe jest oddzielenie pracy programisty od webdesignera.

WordPress to najbardziej znany skrypt systemu blogowego. Oferuje wiele funkcji, które mogą ułatwić tworzenie wtyczek. W tym rozdziale poznamy sposoby tworzenia rozszerzeń do WordPress oraz metody dodawania nowych funkcjonalności.

Czy są potrzebne wzorce projektowe? Dlaczego warto stosować własne rozwiązania? Jak tworzyć użyteczny szablon projektowy? O czym należy pamiętać tworząc własne rozwiązanie? Na te i inne pytania odpowiada kolejny artykuł o tytule "Wzorce Projektowe".

FTP - File Transfer Protocol czyli protokół klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików z i na serwer. Właśnie o FTP jest kolejny artykuł, z którego dowiemy się m.in. jak kontrolować za pomocą PHP jego zasoby.

Joomla! i PostNuke to jedne z bardziej popularnych systemów CMS. Z tego artykuły dowiesz się m.in. jak te i inne systemy pozycjonować i modyfikować aby były bardziej przyjazne wyszukiwarkom.

Zaawansowane techniki walki ze spamem w serwisach internetowych zostały zaprezentowane w kolejnym artykule. Z tekstu dowiemy się m.in. jak oceniać prawdopodobieństwo, że tekst jest spamem, jak skonstruować algorytm uczący się cech charakterystycznych spamu oraz jak w czasie rzeczywistym efektywnie oceniać nadsyłaną treść.

Język PHP jest wciąż najbardziej popularną technologią tworzenia stron i aplikacji internetowych. Ma jednak dość poważną wadę, szczególnie pod względem bezpieczeństwa, PHP jest interpretowane. Z pomocą przychodzi nam ten artykuł, w którym poznamy kilka sposobów na ukrycie naszego kodu przed modyfikacjami i kradzieżami.

W dziale artykuł warsztatowy zaprezentowany został kolejny tekst z serii Delhi for PHP. W ostatnim już artykule przedstawiono techniki tworzenia komponentów.

Na CD znajduje się: Grindsoft Notepad 3.3 - profesjonalny edytor tekstu; Stworz własny Szablon z Joomla! - prezentacja multimedialna; phpDesigner 2008- wersja 60-dniowa.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Ogrzewanie Viessmann - serwis i instalacja
Ogrzewanie24.pl - nowoczesne ogrzewanie - serwis i instalacja - Viessmann, Hoval