Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

eTorun.pl - Nowa Perspektywa Torunia

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP StarterKit (Numer 28)

PHP StarterKit

Głównym tematem 28 numeru PHP Starterkit jest profesjonalny system zarządzania firmowymi witrynami internetowymi i intranetowymi TYPO3. Magazyn zaczyna się od wywiadu z Robertem Lemke, konstruktorem TYPO3. Kolejne strony przedstawiają główne cechy i możliwości tego systemu.

TYPO3 jest jednym z rzadkich programów zarządzających, którego zawartość może rywalizować z największymi narzędziami własnościowymi. System ten jest używany przez duże firmy typu Poczta lub grupa But dlatego warto poznać go bliżej.

Pierwszy artykuł pokazuje nam w jaki sposób zacząć pracę z systemem. Między innymi jak przygotować serwer WWW.

Kolejny artykuł to już wstęp do firmowego CMS TYPO3. Po przeczytaniu artykułu dowiesz się jak zmieniać język, zarządzać zawartością, wstawiać linki, dodawać kolejne strony itp.

Bardziej zaawansowane możliwości przedstawione zostały w kolejnym artykule. Dowiem się tu jak wdrożyć własny projekt WWW w TYPO3.

Ogólne zasady działania tego systemu poznamy w następnym artykule. Przedstawiono tutaj strukturę katalogów systemu, bazy danych i proces działania TYPO3.

Dla średniozaawansowanych programistów przygotowano następny tekst o możliwościach rozszerzeń TYPO3.

FCE - nowe spojrzenie na dodawanie treści stron - to temat kolejnego artyukułu. Jest to tutorial który w pewnym stopniu pokazuje funkcjonalność technologii Flexible Content Element.

Po zapoznaniu się z następnym artykułem dowiesz się czym jest technologia Flash Remoting.

TYPO3 jest systemem, nad którym jednocześnie może pracować wiele osób. W tym artykule poznasz właśnie proces tworzenia rozbudowanych kont dla administratorów witryny oraz menagerów treści.

Kolejny artykuł poświęcony jest bezpieczeństwu w TYPO3. Poruszone zostały między innymi takie kwestie jak blokowanie dostępu, SSL czy backup systemu.

Na płycie: Typo 3 4.1.2 Prezentacja multimedialna: *Instalacja i obsługa modułu TemplaVoila dla początkujących *Tworzenie własnych rozszerzeń za pomocą Kickstartera, dla średnio zaawansowanych Szablony stron WWW do testowania.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Warsztaty aktorskie
Szkoła fotografii i Szkoła mody - KSA - Szkoły policealne Kraków. Uczelnia artystyczna zaprasza. Szkolenie VM, szkolenia Visual merchandising, projektowanie ubioru, kursy i warsztaty fotograficzne, warsztaty aktorskie.