Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Nr 5/2005)

Z dniem 24 paĽdziernika w kioskach ukazał się nowy numer PHP Solutions. Redakcja Tymex.org postara się przybliżyć czytelnikowi tematykę poruszaną w tym magazynie.

Najlepsze praktyki PHP w świecie biznesu
Autorem artykułu jest Marcus Whitney, który przeprowadził wywiad w trzech potężnych przedsiębiorstwach: United Press International, SugarCRM oraz PriceGrabber. Wszystkie te firmy korzystają z PHP w cyklu rozwojowym, stosując narzędzia firmy Zend. Artykuł dokładnie opisuję każdą firmę i jej sposób działania...

PDO - przyszły standard dostępu do baz danych
Artykuł został napisany głównie dla osób posiadających umiejętności programowania obiektowego oraz mających  dobrą znajomość zagadnień z dziedziny baz danych. Z pewnością po przeczytaniu artykułu będziemy znali pewne różnice między PDO, a innymi interfejsami bazodanowymi. Natomiast instalacja PDO będzie trochę skomplikowana lecz po dokładniejszym zapoznaniu się z informacjami zawartymi w artykule nie powinno być problemu.

Tworzymy portal w XOOPS
Jeśli zamierzasz stworzyć portal w XOOPS to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przy podstawowej znajomości programowania w PHP i projektowania stron HTML i za pomocą tych informacji będziesz mógł zainstalować XOOPS'a oraz rozbudować go o dodatkowe moduły,

Testowanie modułów z użyciem frameworka SimpleTest
Jeśli nie są Ci obce zasady programowania obiektowego (OOP) to ten artykuł jest dla Ciebie. Po przeczytaniu jego treści będziesz wiedział na czym polega technika programowania sterowanego testami i jak ją efektywnie wykorzystać przy użyciu frameworka SimpleTest.

Obsługa błędów za pomocą wyjątków SPL
By zrozumieć cokolwiek czytając ten artykuł powinieneś znać zasady programowania w PHP5. Artykuł, krok po kroku przedstawia ogromne możliwości wyjątków SPL oraz zasady ich stosowania w różnych sytuacjach.

Po co nam PHP5
Jeśli masz już dość żmudnego i podatnego na błędy programowania proceduralnego w PHP to powinieneś zapoznać się z tym artykułem. Dowiesz się jak modelować zorientowane obiektowo aplikacje w PHP5.

Tworzenie efektownych arkuszy Excela za pomocą PEAR
Niestety tego artykuły nie byłem w stanie przeczytać w całości gdyż numer, który otrzymałem zawiera błąd w druku. Przez co czasopismo to zawiera tylko jedną stronę tego artykułu. Mam nadzieję, że następny numer będzie w całości:)
Zapraszamy do lektury...

Na CD zamieszczone jest:

Komercyjne programy:
Sybase PowerDesigner 11.0
Zend Studio 4.0 Enterprise Evaluation
Xtreeme Search Engine Studio
Xtreeme DHTML Menu Studio

10 książek elektronicznych w tym 5 nowych:
1) An Introduction to Web Services Enabled with PHP
2) Managing Linux Systems with Webmin System Administrator and Module Development
3) Understanding the Linux Virtual Memory Manager
4) Embedded Software Development with eCos
5) Introduction: CIFS from Eight Miles High

14 narzędzi:
Midgard
PHPGroupWare
phpwScite
Studs MVC Framework+
Jaws
ARSC Really Simple Chat
Job Hunter
ByteHoard
RAP
DB_cart
Zort
HTML Forms
GeSHI
Metabase

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Odpady
Climbex posiada ładowarki próżniowe i agregaty ssące. Specjalizacja to przygotowanie do remontów, mycie wysokociśnieniowe, odkurzanie obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych i kotłowni. Czyszczenie zbiorników i czyszczenie silosów, prace na wysokości