Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Nr 4/2007)

Tematem głównym numeru 4/2007 jest "Python kontra PHP". Artykuł przedstawia różnice i podobieństwa obu języków. Zdecydowana większość webmasterów bardzo dobrze zna PHP. Jest to skryptowy język programowania, który od początku tworzony jest pod kierunkiem generowania stron internetowych. Python natomiast to język ogólnego przeznaczenia, nie tworzony z myślą o stronach WWW. Jednak jest dobrym rozwiązaniem alternatywnym dla programistów PHP. Czytając ten artykuł poznamy również wady i zalety frameworków napisanych w Pythonie i PHP. Jako ciekawostkę dodam, że serwis grono.net zastał zaimplementowany w Python-ie przy pomocy frameworka Django. Więcej dowiesz się w magazynie PHP Solutions.

Innym poruszanym tematem w dziale technika jest zasada tworzenia i zarządzania znacznikami oraz sposoby ich wyświetlania jako tzw. "chmury znaczników". Tag Cloud można obecnie znaleĽć w bardzo wielu serwisach umożliwiających zarządzanie treścią. Artykuł ten przedstawia sposób tworzenia znaczników w CakePHP.

Ostatni artykuł z działu technika jest o Framework PRADO. W tym przypadku poznamy podstawowe możliwości jakie posiada ten Framework oraz nauczymy się tworzyć prostą księgę gości używającą technologii AJAX.

Każdy kto instalował osCommerce na swoim serwerze zapewne próbował zmienić domyślny wygląd sklepu. Z pomocą tego artykułu będzie to jeszcze łatwiejsze. Z tekstu dowiesz się m.in. które pliki umożliwiają wprowadzenie zmian oraz jakie rezultaty w ten sposób możemy osiągnąć.

Napisanie dobrej aplikacji w PHP zawsze wiąże się z tematyką wydajności. Bardziej przybliży nam ten temat artykuł o zasadach wykorzystania buforowania aplikacji WWW.
W innym artykule poznasz nowe możliwości systemy eZ Publish. Dowiesz się też o integracja różnych systemów autoryzacji użytkowników.

Temat bezpieczeństwa związany jest również z artykułem pt. "RBAC". Zaprezentowany został tu model RBAC za pomocą, którego zaprojektować można elastyczny model kontroli dostępu.
Z kolejnych artykułów poznasz m.in. możliwości Framework Agavi, metody tworzenia dokumentu PDF oraz zasady działania PostNuke.

Zawartość CD / DVD

Na płycie znajduje się multimedialny kurs MySQL oraz animowane instrukcje instalacji i konfiguracji sklepu osCommerce.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Orchidea - materace do spania
Sklep internetowy Orchidea oferuje materace do spania od polskiego producenta. Specjalizują się w sprzedaży materacy kieszeniowych dodatkowo obłożonych matą kokosową, lateksem oraz pianką Memory. W swojej ofercie posiadają także poduszki ortopedyczne.