Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

eTorun.pl - Nowa Perspektywa Torunia

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Nr 5/2007)

PHP Solutions

Najnowszy numer PHP Solutions 5/2007 zatytułowany został "Symfony Framework". Symfony jest jednym z wielu Frameworków jakie w ostatnim czasie powstały. Artykuł ten pokazuje w przystępny sposób poszczególne etapy instalacji i konfiguracji tego Frameworka. W dalszej części poznasz zasadę budowania aplikacji przy użyciu tego narzędzia. Niewątpliwie znajomość programowania obiektowego w PHP5 będzie tu konieczna. Artykuł przedstawia tylko sposób budowy modułu użytkownika. Jeśli chcemy stworzyć coś więcej będziemy musieli pomyśleć samemu. Artykuł raczej nie jest przeznaczony dla początkujących programistów.

Natomiast pierwsze dwa artykuły są dość proste nawet dla początkujących. Artykuł "MySQL" pokazuje główne operacje jakich możemy dokonać na tej bazie danych. Zaczynając od instalacji, tworzeniu warstw i tabel, a kończąc na optymalizacji danych MySQL.

Drugi artykuł poświęcony jest systemowi CMS / Blog WordPress. W dość przyjazny sposób dowiemy się między innymi jak zbudować własną skórkę do tego systemu. Podstawowe umiejętności z PHP i MySQL powinny wystarczyć do zrozumienia tekstu.

Większość webmasterów tworząc serwis internetowy do śledzenie ruchu na witrynie wykorzystuje darmowe statystyki udostępniane przez niektóre firmy. Zapewne jest to najwygodniejsza metoda. Jednak alternatywą jest stworzenie własnego systemu statystyk. Jak to zrobić pokaże nam następny artykuł. W przystępny sposób poznamy tu metody pobierania informacji dotyczących gościa naszej strony WWW.

Ucząc się programowania w PHP poznajemy różne funkcje, a do najważniejszych należą te, które umożliwiają operacje na tekście. Artykuł "Operacje na tekście" przedstawia w prosty sposób większość funkcji , które mają najczęstsze zastosowanie w trakcie tworzenia stron WWW.

Co raz mniej jest stron, na których nie ma formularzy. Większość portali wymaga logowania do systemy, a co za tym idzie rejestracji i logowania za pomocą formularzy. Często jest tak, że błędnie wypełnia się dane pole po czym dowiadujemy się dopiero po przeładowaniu strony. Przy obszernej stronie użytkownik traci przy tym dużo czasu. Warto wtedy pomyśleć o innym rozwiązaniu walidacji formularzy. Po przeczytaniu kolejnego tekstu poznasz zasady budowy formularza, który sprawdza poprawność danych bez przeładowania strony.

Cake PHP to kolejny Framework, o którym mowa w magazynie. Tym razem poznajemy różne techniki buforowania stron WWW. Jeśli tylko znasz budowę CakePHP, język SQL oraz MySQL to po przeczytaniu artykułu dowiesz się o praktycznym zastosowaniu tego w CakePHP.

W magazynie opisany został jeszcze edytor SciTE. Z tekstu dowiesz się jak skonfigurować ten program do pracy z językiem PHP. Kolejno poznamy jQuery, bibliotekę javascript oraz sposób na integrację dwóch skryptów na przykładzie punBB i WordPress.

Na płycie znajdziemy pliki flash z prezentacją instalacji statystyk 7points oraz z demonstracją działania tego systemu.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Klitschko – Fury Kursy Bukmacherskie 24.10.2015
Wejdź na JohnnyBet™ i sprawdź aktualne kursy na zakłady Kliczko – Fury✓. Już w październiku fani będą obserwować starcie tytanów. Zapowiada się niezwykle emocjonująca walka. Więcej na JohnnyBet.com.