Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

eTorun.pl - Nowa Perspektywa Torunia

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / SDJ Extra: Joomla! (Nr 26)

Joomla!

Najnowszy numer wydania specjalnego poświęcony został profesjonalnemu systemowi zarządzania treścią - Joomla! Cały magazyn przedstawia szereg możliwości i funkcji jakie posiada ten CMS. Czytając już pierwszy artykuł przekonać się można, że Joomla! jest dla wszystkich. To znaczy, że początkujący webmaster bez większych problemów poradzi sobie z obsługą strony zbudowanej przy pomocy Joomla!

Artykuł Joomla! i kapelusze nauczy nas korzystać ze wszystkich podstawowych narzędzi systemu. Na przykładzie fikcyjnej witryny firmy Kapelusze SA poznamy również cały schemat działania aplikacji, m.in. jak Joomla! generuje strony, jak prezentowane są pozycje treści czy jak zorganizowana jest treść w systemie.

Kolejny artykuł przedstawia krok po kroku poprawną instalację systemu Joomla! Dowiemy się tu również jakie wymagania instalacyjne posiada ten CMS. Przedstawiona tu instrukcja jest dość szczegółowa i dokładna. Na pewno po zapoznaniu się z tym tekstem nie będziemy mieli problemów z instalacją Joomla!

Oczywiście kolejnym etapem po instalacji systemu jest stworzenie własnego szablonu. Pomogą nam w tym następne dwa artykuły. Pierwszy przedstawia podstawowe elementy PHP używane w szablonach. Drugi natomiast pokazuje pozostałe elementy interesujące ze względu na tworzenie szablonów tj. ukrywanie modułów czy komentarze warunkowe w (X)HTML.

Aktualnie dostępnych jest około 2 tysiące rozszerzeń do systemu Joomla! Tak duża ilość komponentów wynika z prostoty pisania rozszerzeń dla Joomla! Kolejny artykuł w przystępny sposób pokazuje właśnie jak można stworzyć własne rozszerzenie, które składać będzie się z komponentu, modułu i bota.

Po tym jak już stworzymy własne rozszerzenie trzeba je zainstalować w systemie. Kolejny artykuł na przykładzie komponentu DocMan przedstawia właśnie przebieg takiej instalacji. Następnie konfigurujemy i ustawiamy komponent wg własnych potrzeb.

Następny artykuł również poświęcony jest komponentom Joomla! Z tekstu dowiemy się jak "dostroić" rozszerzenie do własnych potrzeb.

Nieodłączną częścią pracy z systemem jest aktualizacja do nowszych wersji. Z kolejnego artykuły dowiemy się między innymi o aktualizacjach systemu, migracjach i przenosinach. Poznamy różne metody przenoszenia danych, migracji z innych systemów oraz aktualizacji komponentów.

Na koniec, kiedy już nasz portal działa, ważnym elementem jest optymalizacja dla wyszukiwarek. Bez tego nie ma szans na odniesienie sukcesu w Internecie. Wg tego artykułu najprostszym sposobem na to jest zaprojektowanie witryny zgodnie ze standardami W3C.

Do magazynu dołączona została płyta CD / DVD

  • Joomla1,0,13 PL

  • Pezentacja multimedialna: Stwórz własny szablon

  • Szablony stron WWW

  • Materiały dodatkowe do artykułów

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54841] - Kurs HTML
» [31357] - Kurs CSS
» [48323] - Kurs PHP
» [34174] - Kurs MySQL
» [36198] - Kurs FLASH
» [27336] - Kurs ASP
» [29188] - Kurs DHTML
» [26450] - Kurs WML
» [35802] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Kosiarki spalinowe
Sklep zaprasza po kosiarki, agregaty prądotwórcze, traktorki, maszyny ogrodnicze i rolnicze, glebogryzarki oraz kosy spalinowe. Kosiarki spalinowe, elektryczne, samojezdne, ręczne i listwowe. Sklep zaprasza - kosiarka, podkaszarki, pilarki, wertykulatory.