Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

PhpByBastek

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Numer 6/2007)

PHP Solutions

Głównym tematem najnowszego numeru phpsolutions jest "Google Web Toolkit". Artykuł przedstawia główne zalety tego narzędzia. GWT to nowe dziecko Google, wydane na świat niespełna dwa lata temu. Popularność GWT lawinowo wzrasta. Dlatego warto zapoznać się z treścią tego artykułu, który przybliży nam podstawowe informacje, jak rozpocząć prace z GWT. Poza tym na przykładzie aplikacji pokazane jest jak to wszystko działa.

W magazynie pojawiła się również druga część artykułu o Symfony Framework. Tym razem dowiemy się jak nadawać odpowiednie prawa dla modułów i ich metod, jak dodać swój własny helper, jak stworzyć edycję podstroi serwisu ora drugą aplikację backend dla administratorów.

Interesującym tematem wydaje się być też alternatywa dla najpopularniejszego skryptu forum phpBB. Mowa jest o forum Vanilla, które w odróżnieniu od phpBB świeżo zainstalowane pozbawione jest zbędnych elementów i zawiera jedynie podstawowe funkcje potrzebne do prowadzenia dyskusji. Po przeczytaniu tego tekstu poznać można podstawowe wymagania i możliwości tego skryptu.

Bardzo łatwym w zrozumieniu jest kolejny artykuł poświęcony połączeniu technologii PHP z WAP. Z tekstu dowiedzieć się można jak wykonać dynamiczne strony WWW dla WAP.

Drugi tekst z działu technika jest o Delphi i PHP. Artykuł pokazuje w jaki sposób można stworzyć własne aplikacje do komunikacji pomiędzy tymi językami.

Co to jest Creole? Na to pytanie odpowiedź zawiera następny artykuł. Po zapoznaniu się z tekstem dowiemy się jak między innymi zainstalować i skonfigurować pakiet Creole i przede wszystkim do czego to służy.

Dla osób używających Framework’a CakePHP istotnym rozwiązaniem będzie zastosowanie technologii AJAX. Po analizie przedstawionego kodu w tym artykule będzie można wzbogacić własny serwis o dynamiczne prezentowane dane.

RSS niedługo odejdzie do lamusa. Tak twierdzi autor następnego tekstu o kanale informacyjnym ATOM. W artykule pokazane jest między innymi jak w PHP wygenerować taki działający kanał informacyjny.

Zapewne każdy zna internetowy system płatności PayPal. Następny artykuł w przystępny sposób pokaże jak wykorzystać PayPal do obsługi płatności na naszej stronie internetowej.

Niewątpliwie najistotniejszym elementem w promowaniu strony WWW jest pozycjonowanie. Kolejny artykuł porusza podstawowe aspekty związane z przeprowadzeniem kompanii marketingowej pod kątem działań SEO i SEM.

Do magazynu dołączona została płyta CD, która zawiera między innymi szablony stron WWW. Szkoda, że na sześć projektów pięć nie powinno ujrzeć światła dziennego.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Nasze okazje
Waniliowa - sala weselna na imprezy okolicznościowe i restauracja Bielany. Nasza specjalizacja to chrzciny, komunie, stypy i konsolacje, bankiety, imprezy firmowe na Bielanach. Idealna restauracja na przyjęcie weselne na Bielanach. Także catering