Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

eTorun.pl - Nowa Perspektywa Torunia

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP StarterKit (Numer 27)

PHP StarterKit

Głównym tematem najnowszego numeru phpsolutions starter kit są obiektowe możliwości PHP5. W artykule przedstawiono podstawowe konstrukcje pozwalające na realizację paradygmatu obiektowego w PHP5.

Kolejnym ciekawym tematem jest edycja grafiki w PHP. Z artykułu dowiemy się jak działa i jakie ma możliwości biblioteka PHP GD.

Symfony Web Application Framework to następny temat artykułu. Przedstawione zostały tu niektóre możliwości tej aplikacji. Celem tego tekstu jest zachęcenie czytelnika do pogłębiania wiedzy na temat Symfony.

Czytając kolejny artykuł poznamy cechy edytorów PHP na przykładzie PHP Designer. Końcowe wnioski wysuwają tezę, że nie zawsze rzeczy najbardziej rozbudowane i uniwersalne są najlepsze.

PHPEclipse jest edytorem PHP, który bliżej można poznać czytając następny artykuł. Według autora tekstu edytor ten jest ciekawym rozwiązaniem nawet dla początkującego programisty.

Jeśli chcesz zrobić własny szablon w PHP-Fusion to niewątpliwie przydatny okaże się następny artykuł. Krok po kroku przedstawia autor tekstu jak zbudować własny skin do naszego CMS-a.

Szukanie i poprawianie błędów w PHP zajmuje programistom z pewnością ogromną ilość czasu. Ten artykuł powie nam jak można ograniczyć powstawanie błędów i jak je szybko poprawiać.

W kolejnym tekście poznamy konstrukcję przepisywania adresów URL w serwerze Apache za pomocą modułu mod_rewrite.

Vanillia czyli nowoczesne forum dyskusyjne. Autor artykułu przedstawia po kolei proces instalacji, zalety oprogramowania i możliwości tego forum.

Kolejny problem jaki został rozwiązany w następnym artykule to wysyłanie e-maili w PHP. Autor pokazuje różne metody i opcje jakie można zastosować gdy chcemy wysłać maila za pomocą PHP.

Ostatni artykuł jest o technologii AJAX. Zostały tu przedstawione podstawy działania tej technologii, które mają zachęcić nas do dalszej nauki.

Płyta zawiera prezentacja multimedialne: Framework Symfony Kurs: Podstawy tworzenia formularzy i walidacja danych, PHP-Fusion, PHP Designer 2007 Professiona.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [54850] - Kurs HTML
» [31363] - Kurs CSS
» [48334] - Kurs PHP
» [34182] - Kurs MySQL
» [36206] - Kurs FLASH
» [27345] - Kurs ASP
» [29195] - Kurs DHTML
» [26458] - Kurs WML
» [35809] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Sprzedaż
Serwis komputerów Targowa Praga Północ - Warszawa. Nasz serwis komputerowy to szybka naprawa komputerów stacjonarnych, naprawa laptopów, naprawa tabletów i notebooków a także innych urządzeń klasy PC lub MAC. Serwis zaprasza - odzyskiwanie danych, serwis