Tymex.org - Technologie Internetowe

Gości on-line: 1

eTorun.pl - Nowa Perspektywa Torunia

Tworzenie stron WWW

Aktualności

AKTUALNOŚCI / Recenzje czasopism / Recenzja PHP Solutions (Numer 1/2008)

PHP Solutions

Najnowszy numer phpsolutions zatytułowany został "PHP-Fusion - analiza i optymalizacja skryptów". Na przykładzie tej aplikacji zostały w tym artykule przeanalizowane słabe miejsca i metody ich optymalizacji. Podane wskazówki bez problemu można wykorzystywać w innych przypadkach.

Bardzo ciekawy artykuł natomiast napisany został w dziale dla początkujących programistów. Dowiemy się tu jak się konfigurować i używać systemu do kontroli wersji na przykładzie Subversion.

Kolejny artykuł w tym dziale poświęcony został aplikacji Symfony Framework. Trzecia część jest o CSS, routing i partial. Czytając ten artykuł poznasz mechanizm include_partial, za pomocą CSS opiszesz wygląd strony, a poprzez routing.yml ustawisz domyślny moduł na stronę główną.

Następny artykuł pokaże nam w jaki sposób zoptymalizować zapytania do bazy MySQL. Przy rosnącej oglądalności strony WWW będzie to niezbędny zabieg aby ocalić naszą stronę od paraliżu bazy.

Model View Controler - wzorzec w implementacji framework-a CakePHP to tytuł kolejnego artykułu z działu technika. Poznamy tu metody projektowania aplikacji PHP opartych o MVC na przykładzie CakePHP. Przydatna w zrozumieniu tekstu będzie wiedza na temat programowania obiektowego w PHP.

Kolejny artykuł poświęcony został bibliotece MooTools. Poznamy tutaj główne zalety i wady tej technologii oraz przykłady zastosowania.

Za pomocą QuickForm stworzyć można formularz z walidacją danych w kilka chwil. Jak to zrobić przedstawia nam kolejny artykuł, w którym również dowiesz się jak zmienić wygląd formularza przy użyciu szablonów Smarty.

Następny artykuł jest o XSLT. Autor tekstu zadaje pytanie czy warto zmienić HTML na XML. Zaprezentowane zostały tu zalety i wady technologii XSLT oraz metody wykorzystania na stronach internetowych.

W magazynie pojawił się również wywiad z Grzegorzem Sudoł, kierownikiem działu programistycznego Kei.pl.

Na CD znajduje się Xandros Serwer 2 - profesjonalna dystrybucja przeznaczona głównie dla firm i instytucji. Ponadto znajdziemy również phpDesigner 2007, edytory Kasmir, FCKeditor 2.4.3 i phpwp32.

Zrecenzował: Rafał Tymoszuk

NAWIGACJA
KURSY OFF-LINE
» [51738] - Kurs HTML
» [30318] - Kurs CSS
» [46914] - Kurs PHP
» [33025] - Kurs MySQL
» [35150] - Kurs FLASH
» [26365] - Kurs ASP
» [28225] - Kurs DHTML
» [25350] - Kurs WML
» [34758] - Kurs JavaScript
LINKI
ustawianie anten Toruń
REKLAMA


Losowo z katalogu stron

Lucky Lady's Charm Polska YouTube.com
Chciałbyś dowiedzieć się jaka jest Najwyższa wygrana Lucky Lady's Charm? Wchodząc na nasz link na youtube.com sprawdzisz jaka była największa wygrana do tej pory, a subskrybując nasz kanał bookofra.pl dowiesz się wielu przydatnych informacji, któr